OFERTA EXPORTOWA: Ryby hodowlane, Owoce cytrusowe, Wędliny i wyroby mięsne, Halluomi i inne sery, Melony i arbuzy, Oliwa z oliwek, Ziemniaki, Winogrona, Wina i alkohole, Warzywa i zioła, Wyroby aluminiowe, Meble i akcesoria, Ubrania i tekstylia, Produkty farmaceutyczne...
Cypryjskie Centrum Promocji Handlu
ul. J. Dąbrowskiego 70
02-561 Warszawa
tel: +48 22 854 01 77
fax: +48 22 854 01 80
e-mail: ctc@cyprustrade.pl
CTC na świecie
Usługi turystyczne

Usługi turystyczne są jednym z ważniejszych sektorów cypryjskiej gospodarki. Cypr odwiedza rocznie niemal 2,5 miliona turystów (2 405 387 w 2013) głównie z Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich, Grecji, Niemiec itp. Po 8% wzroście przychodów z turystyki w roku 2013 (2,08 mld EUR) i obiecujących prognozach na rok 2014, sektor usług turystycznych powinien  również w tym roku przynieść znaczne dochody.

 

Dzięki wyjątkowemu śródziemnomorskiemu klimatowi wyspa posiada naturalne krajobrazy, piękne plaże i fascynująca historię. Cypryjskie plaże uznane zostały za najlepsze wśród 27 państw Unii Europejskiej.  Cypr zajmuje również pierwsze miejsce na świecie pod względem największej ilości plaż z  „Niebieską Flagą”.

 

Poza tradycyjnym pakietem „sun and sea” Cypr urozmaicił swoją ofertę turystyczną rozbudowując luksusowe przystanie i pola golfowe, a także wprowadzając niszowe produkty jak turystyka kulturalna, konferencyjna i agroturystyka. Tylko turystyka sportowa przyniosła około 20 mln EUR w 2011. Coraz bardziej atrakcyjna staje się również  turystyka medyczna, a to za sprawą wielu doskonałych prywatnych klinik wykwalifikowanego personelu medycznego. Nową możliwością są kasyna, które stwarzają nowe możliwości inwestycyjne i według Cypryjskiej Organizacji Turystycznej mogą przynieść dochody rzędu 50mln EUR rocznie.

 

Dzięki rosnącej sieci połączeń lotniczych, rozbudowie lotnisk i terminali, Cypr staje się też coraz to ważniejszym ośrodkiem tranzytowym w międzynarodowym lotniczym ruchu pasażerskim i towarowym.

 

 

Więcej informacji:

Cypryjska Organizacja Turystyczna

www.visitcyprus.org.cy